فارسی العربي English Italiano
دسته بندی غذاها
اسنک- میان وعده (4)
پیش غذاها (20)
انواع سالاد (8)
انواع سوپ (5)
گوناگون (7)
غذاهای اصلی (28)
غذاهای گوشتی (24)
غذاهای پلویی (9)
پاستا و ماکارانی (3)
انواع دسر (14)

جستجو پیشرفته

beeaab,بیاب
شیرینی پنجره ای

با ثبت میزان دقیق مواد لازم غذا هم میتوانیم به کیفیت غذا کمک کنیم و

هم در هنگام آنالیز غذا مقادیر صحیح تری در جهت تامین یک تغذیه یوما بدست آوریم .

مدت زمان طبخ: 60 دقیقه
مناسب برای تعداد: 4 نفر

شیرینی پنجره ای با طعمی عالی و خاطره انگیز، بسیار سبک است و دستور پخت آسانی دارد. البته هنگام پخت این شیرینی سرعت عمل بسیار مهم است و بهتر است حین انجام کار از شخصی دیگر کمک بگیریم.
این شیرینی خوشمزه برای مهمانی ها و دورهمی ها بسیار مناسب است.

 

مواد لازم جهت تهیه شیرینی پنجره ای
مواد لازم:
پودر قند
تخم مرغ
آرد سفید
شیر
وانیل
گلاب
پودر پسته
روغن سرخ کردنی
500 گرم
3 عدد (هر عدد 65 گرم)
70 گرم
3 ق.س (هر ق.س 10 گرم)
1.4 ق.چ (هر ق.چ 2گرم)
1.5 ق.س (هر ق.س 7 گرم)
برای تزئین


لیوان = دسته دار معمولی
ق.غ = قاشق غذاخوری
ق.چ = قاشق چایخوری
ق.م = قاشق مرباخوری
ق.س = قاشق سوپ خوری
طرز تهیه شیرینی پنجره ای

در یک ظرف مناسب تخم مرغ ها را با یک همزن دستی مخلوط می کنیم تا یکدست شوند بعد گلاب و شیر و وانیل اضافه می کینم و خوب مواد را مخلوط می کنیم پس از آن آرد کم کم اضافه میشود و خوب هم میزنیم تا گلوله های آرد باقی نماند. نیم ساعت به مواد استراحت می دهیم.

روغن سرخ کردنی باید به میزانی باشد که شیرینی ها حین سرخ کاملا در روغن قرار بگیرند. روغن را در یک ظرف مناسب روی شعله متوسط قرار می دهیم. پس از اینکه روغن داغ شد قالب مخصوص نان پنجره ای را داخل روغن قرار می دهیم تا قالب داغ شود. بعد دسته قالب را گرفته و آنرا داخل مایه شیرینی فرو می کنیم بطوری که مایه تنها تا 1 میلیمتر مانده به لبه قالب را در بر بگیرد، پس از آن بلافاصله قالب را درون روغن داغ روی شعله ملایم قرار می دهیم. به محض اینکه شیرینی خودش را گرفت قالب را کمی تکان می دهیم تا به راحتی جدا شده و شیرینی در روغن سرخ شود. پس از اینکه همه شیرینی ها آماده شدند و سرد شدند روی آنها پودر قند و پسته می پاشیم.

نکته: لازم است حین کار و هر بار که قالب را می خواهیم درون مایه بزنیم. مواد کاملا هم زده شوند تا از حالت ته نشین خارج بشه و سپس قالب را در مایه بزنیم.

نکته: هر بار که می خواهیم قالب را درون مایه بزنیم باید از قبل درون روغن قرار بگیرد تاکاملا داغ شود. بنابراین داشتن 2 عدد قالب برای جلوگیری از طولانی شدن کار و سوختن روغن بهتر است.

نکته: شیرینی ها خیلی سریع سرخ می شوند و باید خیلی زود پشت و رو شده و از روغن خارج شوند. اینجاست که به کمک یک دستیار نیازمندیم.

نکته: شیرینی را که از روغن خارج کردیم ابتدا روی یک توری استیل یا هر صفحه مشبکی می گذاریم تا قطرات روغن خارج شوند سپس روی یک دستمال کاغذی می گذاریم تا روغن های اضافه داخل شیرینی نیز گرفته شوند. به اینصورت شیرینی سبک تر و ترد تر می شود.

"نوش جان"

 

, , , , , ,

 

 

جدول ارزش غذایی برای شیرینی پنجره ای
کالری برای یک نفر: پروتئین برای یک نفر:
چربی برای یک نفر: کربوهیدرات برای یک نفر:
تاریخ انتشار پیام: 1399-01-07

میپسندم میپسندم: 2434

دیدگاه خود را ارسال کنید.